пятница, 14 июня 2013 г.

Модуль 9. Рефлексія.

Надзвичайно величезний обсяг інформації опрацювали ми сьогодні. Сподобались, як завжди, педрада, робота у вікі, блогах і взагалі сам процес навчання і спілкування з учасниками проекту. Буду сумувати за педрадами вдома! Швидко проминули  майже чотири дні. Багато роботи зроблено, але ще більше ідей, документів і т. п. доводиться опрацювати вдома.

А за чим будете сумувати ви??? 



А взагалі цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання. Я дійсно відкрила  для себе багато нового стосовно цього питання, зрозуміла як зробити так, щоб учні навчилися самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання.
Безумовно, щоб учні стали самостійними, вони мають виконувати роботу самостійно: від початку і до кінця (вміти обрати завдання, виконати його вчасно, якщо виникли труднощі, то попрацювати ще більше, щоб з ними справитися, вміти захистити роботу).


четверг, 13 июня 2013 г.

Модуль 8. Рефлексія.

Працюючи над цим модулем, я зрозуміла, що означає "оцінювання, зосереджене на потребах учнів", а саме: оцінювання учнів на кожному етапі проекту; оцінювання всіх умінь і навичок, які заявлені у навчальних цілях; оцінювання умінь і навичок 21 століття, які передбачається формувати у даному проекті; для визначення розуміння учнями теми та її зв'язків з іншими темами курсу передбачено проводити підсумкове оцінювання; оцінювання не обов'язково повинне виражатися у вигляді певної кількості балів, оцінка учня може бути вербальною; оцінка обов'язково повинна бути стимулюючою та заохочуючою навіть тоді, коли вона виражана невисоким балом.
Дуже сподобалась бібліотека шаблонів, яка містить величезний банк інформації, з якого однозначно можна обрати форму оцінювання для будь-якого етапу свого проекту.

Модуль 7. Рефлексія.

Ключове запитання тренінгу Як можна ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології для підтримки та оцінювання процесу навчання учнів? Навчання, побудоване на проектному підході, допомагає враховувати індивідуальні навчальні потреби учнів та їх інтереси. Проекти вимагають від учнів вибору змісту, процесу дослідження та оформлення результатів. Вони також допомагають учням вивчити тему більш глибоко, застосувати нові навички, зокрема навички критичного мислення, вдосконалити вже отримані навички, створити нові продукти та презентувати їх так, щоб проявити себе й отримати визнання однолітків. У проектах від учнів вимагається приймати рішення, співпрацювати в команді, проявляти ініціативу, публічно виступати. Все це може викликати у них тривогу, особливо тоді, коли вони це роблять уперше.
Сподобалось: - приймати участь у обговореннях засобами вікі (наші активні педради!!!) - дякую усім учасникам тренінгу; - вдосконалювати навички роботи із блогами та вікі (але ще є над чим працювати!!!) - дякую нашим тренерам (ваше терпіння безмежне!)

среда, 12 июня 2013 г.

Модуль 6. Рефлексія.

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме: - як можна ефективно використовувати комунікації та співробітництво для покращення процесу навчання учнів та оцінювання; - як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті; - як використовувати сервіси Інтернету для спілкування та співробітництва, щоб покращити своє викладання та навчання учнів. З'ясувала: - що електронна пошта, чати, миттєві повідомлення, передавання голосу через Інтернет дозволяють учням спілкуватися з партнерами з різних країн світу через Інтернет; - що блоґи, вікі та онлайн-документи для спільного редагування дозволяють учням співпрацювати в проектах завдяки тому, що учні діляться своїми роботами та коментують роботи інших в режимі онлайн. Сподобалась активна праця у блозі та вікі. Дізналась багато нової і корисної інформації стосовно роботи з цими сервісами Інтернет і найголовніше, чого прагнула з початку тренінгу - здобула конкретні практичні навички роботи по: - налаштуванню блогів, створенню повідомлень та вкладок, - створенню повідомлень, внутрішніх і зовнішніх посилань у вікі (це для мене є дійсно новим!) ДЯКУЮ ОЛЬГО!!!

Модуль 5. Рефлексія.

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме:
- як можy використовувати Інтернет-ресурси для того, щоб підтримувати своє викладання та навчання учнів;
- яким чином я можу забезпечити відповідальне та відповідне використання учнями Інтернет-ресурсів. Зрозуміло, що Інтернет може бути потужнім інструментом для проведення досліджень, майстерне оперування пошуковими стратегіями допомагає учням і вчителям ефективно шукати корисні відомості та дані в Інтернеті. Сподобались форми оцінювання ресурсів Інтернет і т.п. Але часу знову замало.....

Модуль 4. Рефлексія.

Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме:
- як планувати формуюче оцінювання, що виявляє навчальні потреби учнів;
- як в умовах особистісно-орієнтованого навчання спланувати оцінювання учнів, яке буде відбуватися постійно впродовж виконання учнями проекту.
Працюючи над даним модулем отримала величезний обсяг нової теоретичної інформації щодо планування та організації проведення формуючого оцінювання, для опрацювання та розуміння якої потрібено більше часу, ніж відводиться на тренінгу. Але своє домашнє завдання щодо цього модуля мені відомо.
Хочу зазначити те, що безумовно новий матеріал буде корисним при плануванні майбутніх проектів за Програмою і активно буде впроваджуватись мною у майбутню професійну діяльність.
 Стосовно запитань щодо змісту модуля....Їх багато....

вторник, 11 июня 2013 г.

Модуль 3. Рефлексія.

Як і в попередні дні швидкість Інтернет та роботи ПК бажає кращого! 40% часу чекаю на завантаження того чи іншого документу. Але не зважаючи на технічні аспекти роботи на тренінгу модуль був корисний тим, що:
- визначила для себе те, що дослідницькі навчальні проекти допоможуть розвивати моїм учням навички, необхідні у 21 столітті та навички мислення вищих рівнів;
- основні запитання дійсно підтримують навчання і розвиток учнів в проектній діяльності;
-  головним у проекті є спрямування на навчальні, а не на наукові дослідження.
Крім цього:
- разом із Мариною (робота в парах) проаналізувала створені мною Основні запитання проекту та за допомогою "Форми оцінювання Основних запитань" оцінила їх. Дякую, Марино!
- продумала діяльність учнів у проекті у трьох групах.
Дякую усім за плідну працю!

понедельник, 10 июня 2013 г.

Модуль 2. Рефлексія

Цей модуль був для мене особисто досить інформаційно-насиченим, допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме:
- я зрозуміла, що проекти можуть суттєво допомогти учням і студентам задовольнити стандарти та розвинути навички розвитку 21 століття;
- однозначно зрозуміла, що використання методу проектів значно покращить навчальний процес. В модулі 2 я удосконалила навички роботи в програмі Publisher (хоча ПК перевантажувався 4 рази). Однозначно робота була продуктивною, плідною!!!


Модуль 1. Рефлексія.

Цей модуль допоміг мені обдумати власні цілі навчання на цьому тренінгу, а саме:
- яким чином використовувати сучасні Інтернет-сервіси у педагогічній діяльності;
- чи можливо організувати обговорення власної діяльності й спілкуватися з іншими учасниками навчального процесу;
- які інструменти та засоби ІКТ можна використовувати для підвищення ефективності  процесу навчання;
- як допомогти студентам у оволодінні і ефективному використання сучасних Інтернет-сервісів у майбутній педагогічній діяльності.